Spotkanie z O. Leonem Knabitem (22 października) ODWOŁANE

Zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych zostaje wprowadzony już od 10 października br., wraz z objęciem powiatu puckiego obostrzeniami przewidzianymi dla 🔴 “czerwonej strefy COVID-19” 🔴 Niestety obecna sytuacja zmusiła nas do odwołania wydarzeń kulturalnych z obecnością publiczności. 🙁

Koncert dla Seniorów (13 października) ODWOŁANY

   Zaplanowany na najbliższy wtorek, 13 października br. koncert dla Seniorów, który miał odbyć się w godzinach 18 i 20 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie został odwołany. Zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych zostaje wprowadzony już od 10 października br., wraz z objęciem powiatu puckiego obostrzeniami przewidzianymi dla “czerwonej strefy COVID-19”.

Konkurs fotograficzny Twoje Jesienne Zdjęcie.

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Tematem konkursu są fotografie wykonane na terenach Gminy Kosakowo przez mieszkańców.
Celem Konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych Gminy Kosakowo, prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającej natury i jej ochrony.
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej kosakowskiecentrumkultury.pl oraz na stronie fanpage’u Kosakowskiego Centrum Kultury  www.facebook.com/kulturakosakowo.

Szczegółowy regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym:

Pobierz: Regulamin Konkursu Twoje Jesienne Zdjęcie

Pobierz: zalacznik nr 1 Konkurs fotograficzny Twoje Jesienne Zdjęcie

Regulamin zajęć KCK

Regulamin - Rajd Pieszy Śladami Gryfa Pomorskiego 26.09.20

Zajęcia z legorobotyki

Zapraszamy dzieci w wieku 6- 9 na zajęcia z legorobotyki.🙂 Rusza 2 grupa o godzinie 18:15 ( środy) w Świetlicy Regionalnej w Suchym Dworze. Startujemy już w październiku.❗️
Więcej informacji ( regulamin, opłaty) oraz zapisy ( sms) imię, nazwisko, wiek uczestnika na nr tel.📞693 448 122 Katarzyna Wegner “Cudoludki”
Zostań Cudoludkiem już dziś! 🙂

Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo - ,,Zakazany Las"

20 września spektaklem” Zakazany Las” w reżyserii Lidii Mikulskiej, Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo zaprezentował wyjątkową ucztę dla miłośników twórczości  Bolesława Leśmiana. Ta oryginalna sztuka powstała w trakcie warsztatów wakacyjnych i pomimo trudnego czasu w jakim przyszło ćwiczyć młodym aktorom, wieńczące je dzieło zebrało stęsknioną teatru widownię.

2 niedzielne spektakle zakończyły letnie premiery a już możemy cichutko zdradzić, iż aktorzy zaczęli pracę nad kolejnym spektaklem….. 

Oto krótka fotorelacja z premiery „ Zakazanego Lasu”

ZARZĄDZENIE NR 01/09/2020 p.o. Dyrektora Kosakowskiego Centrum Kultury z 14 września 2020 r.

W sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa na obiektach zarządzanych przez Kosakowskie Centrum Kultury w Pierwoszynie w okresie pandemii Covid – 19

Pobierz: ZARZĄDZENIE NR 1 9 2020 – Procedura-bezpieczenstwa-covid-19-KCK

Spotkanie z Karolem Wójcickim: UWAGA! ZMIANA MIEJSCA!


Informujemy, że spotkanie z Karolem Wójcickim zostało przeniesione z plaży w Rewie do  Kosakowskiego Centrum Kultury (ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno), z powodu złych warunków pogodowych. Data i godzina wydarzenia pozostają takie same.

Zajęcia kulturoznawcze połączone z elementami języka chińskiego.

Zapraszamy do zapisów na zajęcia: Poznaj kulturę Dalekiego Wschodu.🌅🀄️🌎 Zajęcia kulturoznawcze dla dzieci od 10 roku życia, młodzieży 👧🧒👱‍♂️ 🧑‍🦰 połączone z elementami języka chińskiego . 🇨🇳🏯

w programie m.in. :
📍 kaligrafia
📍 wymowa i tony
📍 czytanie znaków chińskich
📍 rozumienie ze słuchu oraz dialogi
📍 historia oraz tradycje
📍 kuchnia

Kultura chińska jest najstarszą nieprzerwanie trwającą kulturą na świecie. Zajęcia z kultury Chin pozwalają poznać wiele interesujących ciekawostek i faktów o tym kraju. W trakcie poznawania tradycji i zwyczajów dodatkowym atutem jest praktyczne poznanie języka.

📧 zapisy na: kontakt@kosakowskiecentrumkultury.pl
Liczba miejsc ograniczona.

Nasza działalność uzależniona jest od obecnej syt.związanej z Covid-19.Spotkania będą odbywać się przy zachowaniu wszelkich obostrzeń GIS.

Rajd Pieszy 26.09.20 Śladami Gryfa Pomorskiego

Serdecznie zapraszamy wraz z @bibliotekapublicznagminykosakowo 📚na drugi Pieszy Rajd Śladami Kaszub Północnych🖤💛 Tym razem pod hasłem Śladami Gryfa Pomorskiego.26 września o godz.11:00 widzimy się w Dębogórzu – Dom Kaszubski ul.Pomorska 18😊 Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy dyplom, upominki oraz poczęstunek dla wędrowca, w tym ognisko na zakończenie Rajdu.🔥🍖 Dla uczestników pieszej wycieczki, mamy mini zadanka do wykonania, które pomogą poznać Wam historię naszej pięknej ziemi kaszubskiej z leśną opowieścią w tle.🌳🌲
Przewidywany czas rajdu 🕒11:00 -16:00.
Ze względu na syt.Covid-19 przestrzegamy zaleceń! Pamiętajcie o tym dołączając do naszej akcji.👌
Jeśli macie pytania, prosimy kierować je na ad.mail:💻 kontakt@kosakowskiecentrumkultury.pl lub tel.784 403 228 lub 515 752 680 w godz.8:00-16:00
Udział w rajdzie jest bezpłatny.Obowiązują zapisy.
Do zobaczenia 26 września👌😊

Oferta zajęć artystycznych w KCK 2020/2021

 Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć.
1.Zajęcia z j.angielskim:
 Fairy tales from around the world – Baśnie świata ( 7-11l.)📖😃👑🦄🇬🇧
Be creative!- Bądź kreatywny! Zajęcia językowe z elementami plast. ( 6-10 l.)🎨🖍🇬🇧
 Travel with English- Podróżuj z angielskim ( dorośli) gr.początkująca i średniozaawansowana🗺🇬🇧
2.Rękodzieło – Makrama
3.Zajęcia muzyczne:🎹🎸🎤
 sekcja gitarowa (akustyczna, elektryczna,ukulele)
sekcja klawiszowa (pianino, keyboard)
 zajęcia wokalne i ekspresja sceniczna
joga oraz zdrowy kręgosłup😊

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne z prowadzącymi zajęcia.🗣
Wszelkich info.udzielamy również tel.pod nr 784 403 228 oraz 515 752 680 w godz.8.00-16.00 lub mailowo💻 kontakt@kosakowskiecentrumkultury.pl
Nasza działalność uzależniona jest od obecnej syt.związanej z Covid-19.Spotkania sekcji art.będą odbywać się przy zachowaniu wszelkich obostrzeń GIS.

Wakacyjny Festyn Rodzinny 22.08.2020

Już w najbliższą sobotę tj. 22 sierpnia o godz. 13:00 Zapraszamy na pożegnanie wakacji 🌅 – Festyn Rodzinny 👨‍👩‍👧‍👦😃z Kosakowskim Centrum Kultury. ☀️
W Mechelinkach na Scenie Letniej czekać będą atrakcje dla całych rodzin.
W programie festynu między innymi:
• Konkursy rodzinne z nagrodami, m.in. do wygrania wycieczka motorówką 🚤 oraz nagrody rzeczowe. 🎁
• Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo
• Zespół Kosakowianie 🎼
• Kaszubski Regionalny Chór “Morzanie” 🎶
• Koncert TAYKA 🎸🎹🎤
• Spektakl dla dzieci Mała Oj-czy-zna 🎭
• Warsztaty dla najmłodszych
• Pokaz rękodzieła

📌 Zgodnie z zaleceniem GIS-u rekomendujemy zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie ust i nosa wszystkim uczestnikom wydarzenia. Ze względu na sytuację związaną z Covid-19 organizatorzy i uczestnicy zobowiązani są przestrzegać wytycznych GIS.

Kino Plenerowe w Rewie

Zapraszamy serdecznie na ostatni w tym sezonie letnim seans filmowy 🎥 „pod chmurką” czyli Kino Plenerowe Rewa na Szpyrku. 🌅Tym razem zabieramy Was w podróż do Nowego Jorku z mistrzem kina Woodym Allenem oraz plejadą znakomitych gwiazd ‼️🤩, które tej nocy 20 sierpnia o godz. 20:30 zabłysną dla Was. Na ekranie między innymi Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna, Timothee Chalamet w urzekającym obrazie pt. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”.🌧 🏙
Tego wieczoru również mamy dla Was dodatkową atrakcję. Wernisaż fotografii, które wzięły udział w Konkursie na wakacyjne zdjęcie.📸
Czekamy na Was w Rewie. Na wernisaż, zapraszamy od godz. 19:30.

Pobierz: Regulamin Kino Plener w Rewie

W dniu 14.08 Kosakowskie Centrum Kultury - nieczynne

4 dniowe zajęcia dla fanów Minecrafta

Kosakowskie Centrum Kultury wraz z Dobre Warsztaty zapraszają do udziału w zajęciach z Minecrafta, które odbędą się w siedzibie KCK w Pierwoszynie, ul. Kaszubska 11 w dniach 24, 25, 27, 28.08.2020 r. w godz. 15.00-19.00.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://dobre-warsztaty.pl/Blog/?product=4-dniowe-warsztaty-kosakowskie-centrum-kultury-24252728-08-2020-rok-minecraft-youtube-python

Pieszy Rajd Śladami Kaszub Północnych - Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ale i nie tylko, mile widziani wszyscy, którzy uwielbiają spacery a przy okazji chcą poznać tereny naszej pięknej Gminy Kosakowo należącej do  Kaszub Północnych tzw. Błękitnej Nordy.

                12 sierpnia ( środa) o godzinie 10:30 czekamy na Was w Pierwoszynie, koło siedziby Kosakowskiego Centrum Kultury ul. Kaszubska 11

Na każdego uczestnika Pieszego Rajdu czekać będzie Pamiątkowy Dyplom, upominki oraz  poczęstunek. Dla najmłodszych wędrowców wycieczki szlakiem Bernarda Chrzanowskiego , mamy mini zadanka do wykonania, które przybliżą Wam historię naszej pięknej ziemi kaszubskiej z morską opowieścią w tle.

Trasa: Pierwoszyno ( KCK)- Mosty- Aleja Lipowa- Mechelinki ( skansen)-Mechelińskie Łąki- Rewa Krzyż ( Aleja Zasłużonych Ludzi Morza)

Przewidywany czas rajdu:

Start: 10:30 ( Pierwoszyno)

Powrót: 15:00 ( Pierwoszyno)

*powrót środkami komunikacji miejskiej Rewa- Pierwoszyno

( wymagana legitymacja szkolna)

Pobierz: Regulamin Rajd pieszy z KCK

Pobierz: zgoda RODO

Konkurs fotograficzny ,,Twoje Wakacyjne Zdjęcie''

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem konkursu są fotografie wykonane na terenach Gminy Kosakowo przez mieszkańców oraz turystów.
Celem Konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych Gminy Kosakowo, prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającej natury i jej ochrony.
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej kosakowskiecentrumkultury.pl oraz na stronie fanpage’u Kosakowskiego Centrum Kultury  www.facebook.com/kulturakosakowo.

Szczegółowy regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym:

Pobierz: Regulamin konkursu fotograficznego Twoje Wakacyjne Zdjęcie

Pobierz: Zalacznik-nr-1 konkursu fotograficznego Twoje Wakacyjne Zdjęcie

Cool-turalne wakacje z KCK

Zapraszamy na Cool-turalne wakacje 2020☀️🌊 z KCK pod hasłem „ Wyraź siebie- Express yourself”🚊🤩
Czeka na Was moc atrakcji i niespodzianek, w trakcie wspólnych wędrówek i zabaw projektowych.❗️
W dniach 17.08-21.08 ruszamy z 5 dniowym wakacyjnym projektem dla dzieci w wieku 7-12 l. Przeniesiemy Was w świat ekspresji, szeroko pojętej kreatywności a wszystko to z dużą dawką ruchu, zabawy, wspólnych wycieczek pieszych. 🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️Nie zabraknie także zabaw plastycznych 🎨 i warsztatów Eco- friendly.
Tak jak w poprzednich edycjach, uczestnicy będą mieli do wykonania różnego rodzaju projekty indywidualne i grupowe.
Spotkania z Cool-turą odbywać się będą w godzinach 8:00-15:00. Miejsce projektu Mechelinki- scena letnia. Ze względu na specyfikę projektu, wskazany jest odpowiedni strój do aury pogodowej, umożliwiający swobodną zabawę w terenie tj. wygodne obuwie, strój odpowiedni do zabawy na zewnątrz ( ochrona na głowę, krem z filtrem, ręcznik ( kocyk) )😎
………………………………………………………………..
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia płatne.
Pobierz:

Wznowienie pracy biura KCK

 

Od 04.06.2020 Kosakowskie Centrum Kultury wznawia działanie biura i obsługę interesantów w swojej siedzibie o stałych godzinach. Prosimy jednak w związku z trwającą pandemią o minimalizowanie osobistych wizyt, a sprawy w miarę możliwości załatwiać telefoniczne lub mailowo. Dostarczanie pism i załatwianie wybranych spraw będzie możliwe bez wchodzenia do biura.

W sprawie skarg i wniosków dyrektor będzie przyjmował w każdą środę w godz. 12:00-16:00. Możliwe jest spotkanie w innym terminie po wcześniejszym umówieniu.

Biuro czynne:

Wtorek-Czwartek godz. 8:00-16:00

Piątek godz. 8:00-14:00

Poniedziałek nieczynne

Kosakowskie Centrum Kultury
Pierwoszyno, ul. Kaszubska 11
81-198 Kosakowo

tel. 784 403 228

kontakt@kosakowskiecentrumkultury.pl

Zapraszamy do zapoznania się z  nową zakładką z ofertą On-line.